Naujienos

2009 02 12

„Neregėta Lietuva 2009” gaivins lietuvių patriotizmą bei senąsias ąžuolų girias

Vasario 12 d., ketvirtadienį, Vilniaus knygų mugės metu buvo pristatytas fotografo, keliautojo Mariaus Jovaišos oro fotografijų albumas bei ekologinis projektas „Neregėta Lietuva 2009“, skirtas paminėti Lietuvos vardo Tūkstantmetį. Ypatingame albumo leidime bus galima rasti niekada dar nepublikuotų archeologinio paveldo fotografijų ir panoraminių nuotraukų, atsiverčiančių net per keturis puslapius, bei naujų, tik šiam leidimui darytų, fotografijų. Albumas taip pat papildytas skaitytojų geriausiai įvertintomis, jau publikuotomis bei tarptautinėse parodose pristatytomis nuotraukomis.

„Neregėta Lietuva 2009“ albumo idėją palaiko ir garsūs Lietuvos bei užsienio žmonės. Albumo įžangoje Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus ragina žmones iš naujo atrasti Lietuvos grožį ir skleisti jį pasauliui: „Nuoširdžiai linkiu į šiose nuotraukose įamžintas svarbiausias ir garsiausias Lietuvos vietas pažvelgti nauju žvilgsniu, atrasti mažiau lankomas, nežinomas arba užmirštas vietoves. Tikiuosi, kad šiuose vaizduose atradę save, sugebėsime neregėtą Lietuvą ir jos grožį atverti visam pasauliui.“ Albumo pradžioje taip pat galima rasti UNESCO generalinio direktoriaus Koičiro Matsura kreipimąsi, raginantį tausoti Lietuvos gamtos grožį, kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, todėl yra visų pasaulio žmonių turtas.Naujasis albumas yra gerokai patogesnis dėl savo mažesnio ir kompaktiškesnio formato bei lengvesnis už pirmąjį „Neregėtos Lietuvos“ leidimą, tačiau išliko toks pat išvaizdus bei reprezentatyvus kaip ir jo pirmtakas. Naujasis leidimas sveria tik 1,9 kg. Jis taip pat pasižymi ekologiškumu – fotografijos atspaustos ant ekologinio suomiško popieriaus, atitinkančio griežčiausius miškų priežiūros ir atsodinimo reikalavimus.

Pasak albumo autoriaus ir ekologinio projekto sumanytojo Mariaus Jovaišos, „Neregėta Lietuva 2009“ galėtų tapti albumu kiekvienai Lietuvos šeimai, puoselėjančiai patriotinius jausmus savo šaliai ir pasitinkančiai šalies Tūkstantmečio šventę. Už kiekvieną įsigytą albumą projekto organizatoriai pasodins po ąžuolą – taip bus sukurta Neregėtos Lietuvos Tūkstantmečio giria Kėdainių rajone. Kiekvienas knygos pirkėjas, užpildęs registracijos formą, esančią albume, gaus elektroninį pažymėjimą, ir jo vardas bus įrašytas į atminimo lentą girioje.Pirmasis tūkstantis ąžuolų bus pasodinti 2009 metų pavasarį. Didelį žemės plotą Kėdainių rajone netoli Nevėžio šiai iniciatyvai jau paskyrė Lietuvos generalinė miškų urėdija.

„Kurdamas šį albumą ir ąžuolyno idėją, norėjau pakviesti prasmingai įamžinti mūsų valstybės vardo Tūkstantmetį ir priminti lietuviams, kad galime didžiuotis daug senesne, keletą tūkstantmečių siekiančia savo šalies istorija, teigė albumo autorius M. Jovaiša. – Tikiuosi, jog šią įsimintiną Lietuvos istorijos datą pavyks pažymėti ne tik trumpalaikėmis akcijomis, kurios bus greitai užmirštos, tačiau ir įspūdingu ąžuolynu, dar ilgai priminsiančiu apie šią reikšmingą sukaktį.“

Albumas „Neregėta Lietuva 2009“ bus pradėtas pardavinėti vasario 16 dieną interneto svetainėje www.neregetalietuva.lt, specialiuose stenduose didžiausiuose Lietuvos knygynuose bei didžiuosiuose prekybos centruose Maxima. Albumas kainuos nuo 159 litų.

Albumą perkant internetu, bus galima įsigyti specialią jubiliejinę pakuotę – tamsaus šilko audiniu aptrauktą dėžutę, ant kurios lęšiukinis atvirukas vaizduoja naktinį Vilniaus Katedros vaizdą, o sukiojant dėžutę, danguje virš Katedros skleidžiasi fejerverkai.

 

2017 10 07
Bankoko univeristete įvyko "Neregėtos Lietuvos" parodos atidarymas ir autoriaus susitikimas su studentais.

2017 m. rugsėjo 7 d., Tailando prekybos rūmų universitete (University of the Thai Chamber of Commerce), drauge su ambasadore Ina Marčiulionyte įvyko "Neregėtos Lietuvos" parodos atidarymas bei autoriaus susitikimas su komunikacijos ir dizaino magistrantūros studentais.

Plačiau

2016 11 14
Centrinės Floridos Universitete (University of Central Florida, Orlando) atidaryta "Neregėtos Kubos" paroda.

Lapkričio 14 d. Centrinės Floridos Universitete (University of Central Florida, Orlando) atidaryta "Neregėtos Kubos" paroda ir pravestas paskaitų ciklas. Universiteto vadovybė maloniai nustebino autorių įteikdami padėkos dovanėlę.

Plačiau

2016 10 13
"Neregėta Lietuva" parodos atidarymas Santa Monica Art Studios (Kalifornija, JAV)

Spalio 12 d. Santa Monica Art Studios (Kalifornija, JAV) atidaryta Mariaus Jovaišos paroda "Neregėta Lietuva". Parodos atidaryme dalyvavo Šveicarijos, Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Norvegijos generaliniai konsulai, meno, literatūros, kino pasaulio atstovai, žurnalistai, amerikiečiai ir lietuviai. Tai pirmoji "Neregėtos Lietuvos" paroda JAV Vakarų pakrantėje.

Plačiau

Daugiau naujienų

Registruotiems vartotojams

Prekių krepšelis

Šiuo metu krepšelis yra tuščias

„Neregėta Lietuva“ facebook‘e
Neregėta Lietuva facebook‘e