Naujienos

2013 10 04

Vaizdingame Kėdainių krašte kyla ąžuolynas „Neregėta Lietuva”

Jau penkti metai Kėdainių rajone yra sodinamas ir puoselėjamas ąžuolynas „Neregėta Lietuva”. Idėja išleisti specialią Lietuvos vardo tūkstantmečiui skirtą knygą ir pasodinti ąžuolyną kilo albumo „Neregėta Lietuva“ autoriui Mariui Jovaišai. Albumas „Neregėta Lietuva 2009“ ypatingas tuo, kad už kiekvieną nupirktą knygą sodinama po ąžuolą.

Visi darbai susiję su ąžuolynų nebūtų taip sklandžiai vykdomi, jei ne šio projekto partneris - Kėdainių miškų urėdija. Penkerių metų bendradarbiavimo proga Marius Jovaiša nusprendė padovanoti visiems Urėdijos darbuotojams po albumą, taip autorius ne tik atsidėkoja už palaikymą, bet ir papildo ąžuolyną 110-čia ąžuolų.

„Pagarba ąžuolui, nes tai vienintelė medžio rūšis Lietuvoje, kuri gali gyventi taip ilgai. Mariaus Jovaišos dėka, mes turime miškotvarkos projektą, kurio pagrindų drauge vystome ąžuolyno parko idėją. Mūsų pagrindinis darbas paruošti teritoriją ir ją prižiūrėti. Pagrindinė problema yra per didelė drėgmė, nes anksčiau šioje teritorijoje buvo uosynas. Planuojame pažeminti gruntinius vandenis ir ąžuolynas tikrai galės klestėti”, - sakė Kėdainių miškų urėdijos vadovas Juozas Girinas.

Penkis pavasarius sodinamo ąžuolyno prieaugis geras, dalis medžių jau atsodinta. Į formuojamą ąžuolyną jau neretai atvyksta jaunavedžiai norėdami įsiamžinti. Pelėdnagių seniūnija yra įtraukusi šią vietą, kaip vieną lankytinų per ekskursijas. Ilgainiui tai bus ne tik ąžuolynas, bet ir įdomi aplinka, kurioje bus galima leisti laisvalaikį.

„Labai džiaugiamės, kad likimas suvedė su šiuo nuostabiu kraštu ir jo žmonėmis. Per penkis metus nuveikėme tikrai daug. Turime viziją ir projektą, kaip ąžuolynas turi atrodyti. Malonu, kad didžiausias ąžuolų parkas bus šiame krašte, saugomas taip šį medį mylinčių žmonių” – sakė Marius Jovaiša.

Tai ne pirma organizacija, kuri gavo įspūdingą M. Jovaišos dovaną: anksčiau jis padovanojo 1 500 albumų Lietuvos mokykloms, 300 albumų Lietuvos bibliotekoms, 110 albumų Lietuvos prezidentūrai, 150 albumų Lietuvos mokslų akademijai bei 500 albumų policijos pareigūnams atstovaujančiai profesinei sąjungai.

„Neregėta Lietuva“ – didžiausias aeronuotraukų leidinys, išleistas 11 kalbų, skirtas Lietuvos kraštovaizdžiui įamžinti. Tai analogų neturintis Lietuvos nuotraukų iš paukščio skrydžio albumas. Už kiekvieną jubiliejinį knygos leidimą yra sodinamas ąžuolas. Šiuo metu ažuolyne „Neregėta Lietuva“ jau auga apie 23 000 medelių.

 

2017 10 07
Bankoko univeristete įvyko "Neregėtos Lietuvos" parodos atidarymas ir autoriaus susitikimas su studentais.

2017 m. rugsėjo 7 d., Tailando prekybos rūmų universitete (University of the Thai Chamber of Commerce), drauge su ambasadore Ina Marčiulionyte įvyko "Neregėtos Lietuvos" parodos atidarymas bei autoriaus susitikimas su komunikacijos ir dizaino magistrantūros studentais.

Plačiau

2016 11 14
Centrinės Floridos Universitete (University of Central Florida, Orlando) atidaryta "Neregėtos Kubos" paroda.

Lapkričio 14 d. Centrinės Floridos Universitete (University of Central Florida, Orlando) atidaryta "Neregėtos Kubos" paroda ir pravestas paskaitų ciklas. Universiteto vadovybė maloniai nustebino autorių įteikdami padėkos dovanėlę.

Plačiau

2016 10 13
"Neregėta Lietuva" parodos atidarymas Santa Monica Art Studios (Kalifornija, JAV)

Spalio 12 d. Santa Monica Art Studios (Kalifornija, JAV) atidaryta Mariaus Jovaišos paroda "Neregėta Lietuva". Parodos atidaryme dalyvavo Šveicarijos, Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Norvegijos generaliniai konsulai, meno, literatūros, kino pasaulio atstovai, žurnalistai, amerikiečiai ir lietuviai. Tai pirmoji "Neregėtos Lietuvos" paroda JAV Vakarų pakrantėje.

Plačiau

Daugiau naujienų

Registruotiems vartotojams

Prekių krepšelis

Šiuo metu krepšelis yra tuščias

„Neregėta Lietuva“ facebook‘e
Neregėta Lietuva facebook‘e