Naujienos

2012 05 05

„Neregėtos Lietuvos“ Tūkstantmečio ąžuolyne auga jau 20 000 ąžuolų

Gegužės 5 d., šeštadienį, Kėdainių rajone, Pašiliuose, 2009 m. pradėtame kurti „Neregėtos Lietuvos“ Tūkstantmečio ąžuolyne pasodinta dar 4 000 ąžuolų.

Idėja išleisti specialią Lietuvos vardo tūkstantmečiui skirtą knygą ir pasodinti Tūkstantmečio ąžuolyną kilo albumo „Neregėta Lietuva“ autoriui Mariui Jovaišai. Jubiliejinis albumas „Neregėta Lietuva 2009“ ypatingas tuo, kad už kiekvieną nupirktą knygą sodinama po ąžuolą. Ilgainiui tai bus ne tik ąžuolynas, bet ir įdomi aplinka, kurioje bus galima leisti laisvalaikį.

Projekto autorius Marius Jovaiša dėkojo visiems, kurie palaiko šią patriotinę idėją. Visi, atsiuntę užpildytas registracijos formas, bus įrašyti ąžuolyno atminimo lentose, jiems bus išduodami pažymėjimai.

Kitais metais laukia jubiliejinis penktasis sodinimas. Kad būtų įgyvendinta svajonė pasodinti 50 000 ąžuoliukų, gali prireikti ir dešimties metų.

„Ąžuolų sodinimas jau tapo gražia tradicija, albumus nusipirkę žmonės jau žino, kad gegužės pradžioje vyks sodinimas. Šiais metais prie sodinimo labai prisidėjo įmonė „Novaturas“, idėją palaikantys darbuotojai labai padėjo sodinti medžius. Juk susirinkę ne tik dirbame, bet ir turime puikią progą pabūti gamtoje, pašvęsti ir pabendrauti“, – sakė Marius Jovaiša.

Kėdainių urėdas Juozas Girinas visus pradžiugino netikėta naujiena. “Urėdija palaikydama projektą medžius sodina ir savo iniciatyva, taigi šiandien čia auga ne 15 000, o apie 20 000 ąžuolų”– teigė Juozas Girinas.

2008 metų pradžioje pasirodęs albumas „Neregėta Lietuva“ išleistas 11 kalbų: lietuvių, anglų, rusų, vokiečių, ispanų, lenkų, italų, švedų, prancūzų, japonų ir kinų. Įvairiose pasaulio šalyse surengta jau 17 albumo pristatymų ir parodų.

Peržiūrėti atminimo lentas ČIA

Atsisiųsti pažymėjimą ČIA

 

2017 10 07
Bankoko univeristete įvyko "Neregėtos Lietuvos" parodos atidarymas ir autoriaus susitikimas su studentais.

2017 m. rugsėjo 7 d., Tailando prekybos rūmų universitete (University of the Thai Chamber of Commerce), drauge su ambasadore Ina Marčiulionyte įvyko "Neregėtos Lietuvos" parodos atidarymas bei autoriaus susitikimas su komunikacijos ir dizaino magistrantūros studentais.

Plačiau

2016 11 14
Centrinės Floridos Universitete (University of Central Florida, Orlando) atidaryta "Neregėtos Kubos" paroda.

Lapkričio 14 d. Centrinės Floridos Universitete (University of Central Florida, Orlando) atidaryta "Neregėtos Kubos" paroda ir pravestas paskaitų ciklas. Universiteto vadovybė maloniai nustebino autorių įteikdami padėkos dovanėlę.

Plačiau

2016 10 13
"Neregėta Lietuva" parodos atidarymas Santa Monica Art Studios (Kalifornija, JAV)

Spalio 12 d. Santa Monica Art Studios (Kalifornija, JAV) atidaryta Mariaus Jovaišos paroda "Neregėta Lietuva". Parodos atidaryme dalyvavo Šveicarijos, Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Norvegijos generaliniai konsulai, meno, literatūros, kino pasaulio atstovai, žurnalistai, amerikiečiai ir lietuviai. Tai pirmoji "Neregėtos Lietuvos" paroda JAV Vakarų pakrantėje.

Plačiau

Daugiau naujienų

Registruotiems vartotojams

Prekių krepšelis

Šiuo metu krepšelis yra tuščias

„Neregėta Lietuva“ facebook‘e
Neregėta Lietuva facebook‘e