Naujienos

2011 10 20

Vartydamas albumą “Neregėta Lietuva” Viktorijos valstijos gubernatorius nori grįžti į Lietuvą

Š. m. balandžio mėnesį Viktorijos valstijoje buvo paskirtas naujas gubernatorius, Alex Chernov. Mažai kas žino, kad naujasis gubernatorius gimė 1938 m. Kaune, laisvoje Lietuvoje.

Nors p. Chernov nėra lietuvių kilmės, mes galime džiaugtis, kad turime „lietuvį“, kuris užima tokį aukštą postą Australijoje.

Gubernatorius su motina ir broliu atvyko į Australiją 1949 m. ir pirmas dienas praleido Bonegilla emigrantų stovykloje. Emigravęs į Australiją 11 metų gubernatorius nekalbėjo angliškai.

Vėliau kartu su motina ir broliu jis persikėlė į Melburną, kur baigė vidurinę mokyklą ir įstojo į Melburno universitetą studijuoti ekonomiką. Baigęs mokslus mokytojavo Melburno mokyklose, dėstė geografiją. Uždirbdamas pats finansavo teisės mokslus ir universitetą baigė 1968 m. su pagyrimu.

A. Chernov kurį laiką dėstė teisę, veliau dirbo kaip „barrister“. 1980 m. jis buvo paskirtas Karalienės patarėju („Queen‘s Counsel“), yra parašęs akademinę teisės knygą.

1997 m. gubernatorius buvo paskirtas Viktorijos valstijos Aukščiausiojo Teismo teisėju, 1998 m. buvo paaukštintas. Po dešimties metų (2008 m.) jis atsistatydino iš teisėjo pareigų, ir po metų p. Chernov buvo paskirtas Melburno universiteto kancleriu. 2011 m. balandžio mėnesį jis buvo paskirtas Viktorijos valstijos gubernatoriumi.

Be kitų apdovanojimų, 2007 m. gubernatorius buvo apdovanotas „Officer of the Order of Australia“ ordinu.

Š. m. balandžio mėnesį buvęs LR garbės generalinis konsulas Australijoje Andrius Žilinskas buvo pakviestas į gubernatoriaus inauguraciją, po kelių savaičių susitiko su naujai paskirtu gubernatoriumi ir įteikė jam Mariaus Jovaišos įspūdinga knygą „Neregėta Lietuva“ kartu su DVD apie Lietuvą.

Kalbant su gubernatoriumi paaiškėjo jo šeimos istorija, kaip jo tėvai atsirado Kaune, kur jis gimė. Jo senelis Caro laikais buvo prokuroras, atsakingas už Lietuvą. Senelė gimė Lietuvoje. Vėliau senelis paskirtas Rusijos valdžios ministru, bet prieš Pirmąjį pasaulinį karą buvo sušaudytas. 1938 m. gubernatoriaus tėvai (jo tėvas buvo minėto ministro sūnus) pabėgo į laisvą Lietuvą ir apsigyveno Kaune. 1940 m. birželio mėnesį Rusijos kariuomenei okupavus Lietuvą, p. Chernov šeima su dvejais sūnumis pabėgo į Austriją ir apsigyveno Salzburge. Karo laiku tėvui išvažiavus iš Austrijos į rytus, bolševikų kariuomenė gubernatoriaus tėvą sušaudė.

Žiurėdamas M. Jovaišos knygą, gubernatorius susijaudino ir išreiškė didelį norą grįžti ir pamatyti Lietuvą.

2017 10 07
Bankoko univeristete įvyko "Neregėtos Lietuvos" parodos atidarymas ir autoriaus susitikimas su studentais.

2017 m. rugsėjo 7 d., Tailando prekybos rūmų universitete (University of the Thai Chamber of Commerce), drauge su ambasadore Ina Marčiulionyte įvyko "Neregėtos Lietuvos" parodos atidarymas bei autoriaus susitikimas su komunikacijos ir dizaino magistrantūros studentais.

Plačiau

2016 11 14
Centrinės Floridos Universitete (University of Central Florida, Orlando) atidaryta "Neregėtos Kubos" paroda.

Lapkričio 14 d. Centrinės Floridos Universitete (University of Central Florida, Orlando) atidaryta "Neregėtos Kubos" paroda ir pravestas paskaitų ciklas. Universiteto vadovybė maloniai nustebino autorių įteikdami padėkos dovanėlę.

Plačiau

2016 10 13
"Neregėta Lietuva" parodos atidarymas Santa Monica Art Studios (Kalifornija, JAV)

Spalio 12 d. Santa Monica Art Studios (Kalifornija, JAV) atidaryta Mariaus Jovaišos paroda "Neregėta Lietuva". Parodos atidaryme dalyvavo Šveicarijos, Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Norvegijos generaliniai konsulai, meno, literatūros, kino pasaulio atstovai, žurnalistai, amerikiečiai ir lietuviai. Tai pirmoji "Neregėtos Lietuvos" paroda JAV Vakarų pakrantėje.

Plačiau

Daugiau naujienų

Registruotiems vartotojams

Prekių krepšelis

Šiuo metu krepšelis yra tuščias

„Neregėta Lietuva“ facebook‘e
Neregėta Lietuva facebook‘e