Naujienos

2011 05 16

„Neregėtos Lietuvos“ Tūkstantmečio ąžuolyne pasodinta jau 11 000 ąžuolų

Gegužės antrąjį šeštadienį, Kėdainių rajone, Pašiliuose, susirinko daugiau nei 300 svečių iš visų Lietuvos kampelių. 2009 m. pradėtame kurti „Neregėtos Lietuvos“ Tūkstantmečio ąžuolyne jie pasodino dar 5 000 ąžuolų. Dabar ąžuolyne auga jau 11 000 medžių.

Idėja išleisti specialų Lietuvos vardo tūkstantmečiui skirtą knygą ir pasodinti Tūkstantmečio ąžuolyną kilo albumo „Neregėta Lietuva“ autoriui Mariui Jovaišai. Jubiliejinis albumas „Neregėta Lietuva 2009“ ypatingas tuo, kad už kiekvieną nupirktą knygą sodinama po ąžuolą. Sklypą, lengvai pasiekiamą nuo automagistralės „Via Baltica“, Kėdainių rajone, Pašiliuose, paskyrė Generalinė miškų urėdija. Ilgainiui tai bus ne tik ąžuolynas, bet ir įvairių renginių vieta, ketinama įrengti pažintinį taką.

Marius Jovaiša džiaugėsi, kad šiais metais susirinko dar daugiau žmonių nei praėjusį kartą. Projekto autorius dėkojo visiems, kurie palaiko šią patriotinę idėją. Atsiuntusieji užpildytas registracijos formas bus įrašyti ąžuolyno atminimo lentose, jiems išduodami pažymėjimai.

Anksčiau buvo numatyta šį projektą tęsti iki 2010 m. pabaigos, tačiau idėjos autorius Marius Jovaiša nusprendė bandyti įgyvendinti svajonę – pasodinti 50 000 ąžuoliukų. Ar tam prireiks dešimties metų, ar darbas bus baigtas anksčiau, sunku prognozuoti.

„Tikiuosi, kad ne tik ekonominė, bet ir emocinė aplinka pasikeis ir projektą palaikys daugiau žmonių, organizacijų ir verslo atstovų. Norime ne tik pasodinti ąžuolus, bet ir sukurti įdomią aplinką, kurioje žmonės galėtų leisti laisvalaikį. Kol ąžuolynas bus pasodintas, turėsime gražią tradiciją – kviesime visus lietuvius kiekvienais metais gegužės mėnesį sodinti ąžuolų. Tikiuosi, kad norinčiųjų atlikti šį gražų darbą vis gausės. Juk susirinkę ne tik dirbame, bet ir turime puikią progą pabūti gamtoje, pašvęsti ir pabendrauti“, – sakė Marius Jovaiša.

Kėdainių urėdas Juozas Girinas pasveikino renginio dalyvius ir priminė, kokį svarbų darbą atlieka projekto autorius ir visi žmonės, kurie palaiko ąžuolyno atsiradimo idėją. „Anksčiau sodinti medeliai prigijo gerai, nėra išdžiūvusių plotų, o dalis ąžuoliukų jau atsodinti. Ąžuolyno sodinimas urėdijai – didelis darbas ir džiaugsmas, juk mūsų vaikai ir anūkai turės didžiausią ąžuolyną Lietuvoje, o šis medis lietuviams labai svarbus simbolis. Džiugu ir tai, kad jau dabar ši vieta po truputėlį virsta traukos tašku, neretai galima išvysti autobusus su mokiniais, atvažiavusiais pasidomėti šia istorinę vertę turinčia vieta“, – teigė Juozas Girinas.

2008 metų pradžioje pasirodęs albumas „Neregėta Lietuva“ išleistas 11 kalbų: lietuvių, anglų, rusų, vokiečių, ispanų, lenkų, italų, švedų, prancūzų, japonų ir kinų. Įvairiose pasaulio šalyse surengta jau 17 albumo pristatymų ir parodų.Atsisiųsti pažymėjimą galite čia

Peržiūrėti atminimo lentas galite čia

 

2017 10 07
Bankoko univeristete įvyko "Neregėtos Lietuvos" parodos atidarymas ir autoriaus susitikimas su studentais.

2017 m. rugsėjo 7 d., Tailando prekybos rūmų universitete (University of the Thai Chamber of Commerce), drauge su ambasadore Ina Marčiulionyte įvyko "Neregėtos Lietuvos" parodos atidarymas bei autoriaus susitikimas su komunikacijos ir dizaino magistrantūros studentais.

Plačiau

2016 11 14
Centrinės Floridos Universitete (University of Central Florida, Orlando) atidaryta "Neregėtos Kubos" paroda.

Lapkričio 14 d. Centrinės Floridos Universitete (University of Central Florida, Orlando) atidaryta "Neregėtos Kubos" paroda ir pravestas paskaitų ciklas. Universiteto vadovybė maloniai nustebino autorių įteikdami padėkos dovanėlę.

Plačiau

2016 10 13
"Neregėta Lietuva" parodos atidarymas Santa Monica Art Studios (Kalifornija, JAV)

Spalio 12 d. Santa Monica Art Studios (Kalifornija, JAV) atidaryta Mariaus Jovaišos paroda "Neregėta Lietuva". Parodos atidaryme dalyvavo Šveicarijos, Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Norvegijos generaliniai konsulai, meno, literatūros, kino pasaulio atstovai, žurnalistai, amerikiečiai ir lietuviai. Tai pirmoji "Neregėtos Lietuvos" paroda JAV Vakarų pakrantėje.

Plačiau

Daugiau naujienų

Registruotiems vartotojams

Prekių krepšelis

Šiuo metu krepšelis yra tuščias

„Neregėta Lietuva“ facebook‘e
Neregėta Lietuva facebook‘e