Naujienos

2010 11 18

Išleista nauja knyga vaikams „Šuniuko Vinco kelionė aplink pasaulį”

Lapkričio 16 d. Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre įvyko pirmosios Brigitos Jovaišienės knygos vaikams „Šuniuko Vinco kelionė aplink pasaulį“ pristatymas. Per 250 vaikų ir jų tėvelių turėjo galimybę susipažinti su knygos kūrėjais ir pamatyti žaismingą vaidinimą su pačiu šuniuku VINCU.

Knygos autorė nuo mažens domėjosi literatūra, muzika, rašė eilėraščius, tekstus įvairiems muzikos kūriniams. Mintis sukurti knygą vaikams kilo prieš dvejus metus, keliaujant po Indiją. Į šia kelionę Brigita leidosi su savo vyru Mariumi ir labai ilgėjosi namuose likusių vaikų – Marijos ir Vincento. Dviejų vaikų mama norėjo grįžusi namo vaikams perteikti kuo daugiau įspūdžių, todėl savo išgyvenimus užsirašinėjo. Knyga yra paremta ne tik tikrais kelionių įspūdžiais, bet ir „Neregėtos Lietuvos“ autoriaus Mariaus Jovaišos fotografijomis. Pagrindinis herojus smalsusis šuniukas Vincas išvyksta į pirmąją savo kelionę, kuri atveria stebuklingą tolimų kraštų, nežinomų gyvūnų, augalų, kultūrų, spalvų ir kvapų pasaulį.

„Noriu, kad vaikai keliaudami su šuniuku Vincu sužinotų neįprastus svetimų šalių papročius, susipažintų su įvairiais gyvūnais, išmoktų daug reikšmingų dalykų, patirtų nepakartojamų nuotykių, gautų nuostabių pamokų, suprastų, koks didelis ir nuostabus yra mūsų pasaulis“, – sakė knygos autorė.

Ši knyga iliustruota vieno talentingiausių Didžiosios Britanijos dailininko Danieliaus Howartho, iliustravusio per 100 knygų vaikams, išleistų ir pelniusių gausybę apdovanojimų daugybėje pasaulio šalių.

„Danielius yra pasaulinio garso menininkas, iliustravęs daugiau kaip šimtą knygų. Taigi mums didėle garbė ir laimė, kad jis sutiko iliustruoti mūsų knygą“, – sakė knygos leidėjas Marius Jovaiša.

Dailininkas šiuo metu su savo šeima vieši Lietuvoje. Pasakodamas apie bendradarbiavimą su knygos autore, Danielius visų pirma labai giria pačią knygą ir džiaugiasi charakteringais personažais bei iliustracijų gausa, knygoje yra per 50 iliustracijų.

„Perskaitęs rankraščius iškart nusprendžiau, kad piešti knygelės herojus man patiks, pradėjęs supratau, kad neklydau, o išleidus knygą džiaugiuosi, gal net labiausiai už visas anksčiau išleistas knygas, kai kurios iliustracijos, esančios šioje knygoje, yra geriausi mano darbai“, – sakė Danielius Howarthas.

Šuniuko Vinco istorija jau išversta į anglų, rusų ir ispanų kalbas. Autorė Brigita Jovaišienė sakė: „Jei šią knygą ir mūsų sukurtą herojų šuniuką Vincą vaikai pamils, ketiname išleisti dar ne vieną knygą apie jo keliones. Galimas dalykas, kad dabar jis atsiveš savo draugus į Lietuvą ir jiems parodys pačius gražiausius ir reikšmingiausius mūsų tėvynės kampelius”.

Interneto svetainėje www.vincas.lt galima plačiau susipažinti su šuniuku VINCU bei jo draugais, žaisti žaidimus ir laimėti knygas, atsisiųsti VINCO dainą.

Knyga jau parduodama visuose pagrindiniuose šalies knygynuose, didžiosiose parduotuvėse „Maxima” ir „Rimi”, „Neregėtos Lietuvos” skyreliuose Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos „Akropoliuose”. Patogiausia ją įsigyti internete www.vincas.lt

 

2017 10 07
Bankoko univeristete įvyko "Neregėtos Lietuvos" parodos atidarymas ir autoriaus susitikimas su studentais.

2017 m. rugsėjo 7 d., Tailando prekybos rūmų universitete (University of the Thai Chamber of Commerce), drauge su ambasadore Ina Marčiulionyte įvyko "Neregėtos Lietuvos" parodos atidarymas bei autoriaus susitikimas su komunikacijos ir dizaino magistrantūros studentais.

Plačiau

2016 11 14
Centrinės Floridos Universitete (University of Central Florida, Orlando) atidaryta "Neregėtos Kubos" paroda.

Lapkričio 14 d. Centrinės Floridos Universitete (University of Central Florida, Orlando) atidaryta "Neregėtos Kubos" paroda ir pravestas paskaitų ciklas. Universiteto vadovybė maloniai nustebino autorių įteikdami padėkos dovanėlę.

Plačiau

2016 10 13
"Neregėta Lietuva" parodos atidarymas Santa Monica Art Studios (Kalifornija, JAV)

Spalio 12 d. Santa Monica Art Studios (Kalifornija, JAV) atidaryta Mariaus Jovaišos paroda "Neregėta Lietuva". Parodos atidaryme dalyvavo Šveicarijos, Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Norvegijos generaliniai konsulai, meno, literatūros, kino pasaulio atstovai, žurnalistai, amerikiečiai ir lietuviai. Tai pirmoji "Neregėtos Lietuvos" paroda JAV Vakarų pakrantėje.

Plačiau

Daugiau naujienų

Registruotiems vartotojams

Prekių krepšelis

Šiuo metu krepšelis yra tuščias

„Neregėta Lietuva“ facebook‘e
Neregėta Lietuva facebook‘e