Naujienos

2010 09 20

“Neregėta Lietuva” sužavėjo baltarusius

Rugsėjo 16 dieną Baltarusijos sostinėje Minske pristatytas albumas “Neregėta Lietuva”. Kaimyninė Baltarusija tapo šešioliktąją šalimi, po kurią keliauja “Neregėtos Lietuvos” parodos.

Paroda vyksta Nacionaliniame dailės muziejuje, kuriame eksponuojami žymiausi Baltarusijos autorių darbai, o fotografijos parodos čia rengiamos tik išskirtiniais atvejais. Į renginį susirinko per šimtą svečių: fotomenininkai, diplomatinis korpusas, žiniasklaida.

Paroda susilaukė išskirtinio dėmesio ir iš Baltarusijos žiniasklaidos: Pirmasis TV kanalas surengė tiesioginę interneto konferenciją ir parengė kelių minučių reportažą, kuris buvo transliuojamas pagrindinėse vakaro žiniose. Parodą nušvietė pagrindiniai Baltarusijos laikraščiai ir naujienų portalai.

Prieš atidarymą vyko spaudos konferencija, kurioje dalyvavo Lietuvos ambasadorius Baltarusijoje Edminas Bagdonas, muziejaus direktorius Vladimiras Prokopcovas ir albumo autorius Marius Jovaiša. Sužavėti nuotraukų baltarusiai užvertė Lietuvos ambasadorių klausimais apie tai, kaip lengviau galima būtų gauti Lietuvos vizą ir atvykti pamatyti Lietuvą savo akimis.

Parodos atidaryme kalbėjęs Baltarusijos Kultūros ministro pirmasis pavaduotojas Vladimiras Karačevskis stebėjosi ypatingai aukšta ekspozicijos kokybe ir ypač videofilmu “Marso kanjonai”, kuris buvo parodytas dideliame ekrane visiems atidarymo dalyviams.

Į parodą atvykęs fotografas Siargėjus Plytkėvičius, prieš keletą metų išleidęs oro fotografijų albumą “Netikėta Baltarusija”, stebėjosi, kaip panašiai iš oro atrodo Lietuvos ir Baltarusijos kraštovaizdis.

Albumo autorius Marius Jovaiša sakė, kad idėja surengti parodą Baltarusijoje kilo jau seniai, tačiau tik dabar pavyko gauti prestižinę galeriją. “Dabar belieka surengti parodą Rusijoje, ir artimiausi kaimynai bus aplankyti” – dėstė planus M. Jovaiša.

Iki Baltarusijos, “Neregėtos Lietuvos” parodos buvo surengtos dar penkiolikoje pasaulio valstybių: nuo Australijos iki Argentinos, nuo Kanados iki Japonijos. Albumas išleistas 11 skirtingų kalbų: lietuvių, anglų, vokiečių, rusų, lenkų, ispanų, italų, švedų, japonų, kinų ir prancūzų. Kita artimiausia paroda vyks Havanoje, Kuboje, 2011 m. vasario 16 dieną.

 

2017 10 07
Bankoko univeristete įvyko "Neregėtos Lietuvos" parodos atidarymas ir autoriaus susitikimas su studentais.

2017 m. rugsėjo 7 d., Tailando prekybos rūmų universitete (University of the Thai Chamber of Commerce), drauge su ambasadore Ina Marčiulionyte įvyko "Neregėtos Lietuvos" parodos atidarymas bei autoriaus susitikimas su komunikacijos ir dizaino magistrantūros studentais.

Plačiau

2016 11 14
Centrinės Floridos Universitete (University of Central Florida, Orlando) atidaryta "Neregėtos Kubos" paroda.

Lapkričio 14 d. Centrinės Floridos Universitete (University of Central Florida, Orlando) atidaryta "Neregėtos Kubos" paroda ir pravestas paskaitų ciklas. Universiteto vadovybė maloniai nustebino autorių įteikdami padėkos dovanėlę.

Plačiau

2016 10 13
"Neregėta Lietuva" parodos atidarymas Santa Monica Art Studios (Kalifornija, JAV)

Spalio 12 d. Santa Monica Art Studios (Kalifornija, JAV) atidaryta Mariaus Jovaišos paroda "Neregėta Lietuva". Parodos atidaryme dalyvavo Šveicarijos, Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Norvegijos generaliniai konsulai, meno, literatūros, kino pasaulio atstovai, žurnalistai, amerikiečiai ir lietuviai. Tai pirmoji "Neregėtos Lietuvos" paroda JAV Vakarų pakrantėje.

Plačiau

Daugiau naujienų

Registruotiems vartotojams

Prekių krepšelis

Šiuo metu krepšelis yra tuščias

„Neregėta Lietuva“ facebook‘e
Neregėta Lietuva facebook‘e