Naujienos

2010 09 06

Kiekvienai Lietuvos mokyklai - po ąžuolą „Neregėtos Lietuvos“ Tūkstantmečio ąžuolyne

Šiandien Švietimo ir mokslo ministerijoje fotografas, keliautojas, dokumentinių filmų kūrėjas, albumo „Neregėta Lietuva” autorius Marius Jovaiša įteikė švietimo ir mokslo ministrui Gintarui Steponavičiui 1500 albumų „Neregėta Lietuva 2009“, kurie bus padovanoti Lietuvos mokyklų bibliotekoms.

Už kiekvieną knygą „Neregėtos Lietuvos“ Tūkstantmečio ąžuolyne yra sodinamas ąžuolas, taigi kiekvienos mokyklos vardu bus pasodinta po ąžuolą. Sklypą, kuriame kuriamas ąžuolynas, Kėdainių rajone, paskyrė Generalinė miškų urėdija. Iš viso jau pasodinta 6 000 ąžuolų. Ąžuolyne bus įrengtos atminimo lentos, kuriose išvardyti visi ąžuolus pasodinę asmenys.

„Šis įvykis unikalus. Dažniausiai ministerija sulaukia prašymų - paremti, padėti ar prisidėti prie projektų. O dabar - tik priimti dovaną ir padėti ją išdalyti. Knyga „Neregėta Lietuva“ primena, kad tai, ko dažnas ieško svečiose šalyse, - gali rasti namuose. Ir tai ne vien gamtos, kraštovaizdžio grožis. O šios knygos atsiradimo istorija, manau, yra geriausias pavyzdys mokiniams, kiek daug gali nuveikti iniciatyvus, idėjų turintis žmogus,“- dėkodamas už vertingą dovaną, skirtą mokykloms, sakė švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius. Pasak ministro, kiekvienas pagal išgales gali tapti neregėtos Lietuvos kūrėju.

„Idėja kiekvienai Lietuvos mokyklai padovanoti po knygą ir pasodinti po ąžuolą kilo bemąstant apie Lietuvos Tūkstantmečio ąžuolyno ateitį. Norime, kad ąžuolynas būtų ilgalaikis projektas, kad kuo daugiau Lietuvos žmonių jaustų gilų dvasinį ryšį su ta gražia vieta pačiame mūsų šalies centre. Viskas prasideda nuo vaikų, nuo to, kokius pagrindus jiems suteikiame. Tikiuosi, kad šis albumas paskatins juos giliau pažinti gimtąjį kraštą, pamilti jį visa širdimi”,- sakė Marius Jovaiša.

„Neregėta Lietuva 2009” – Lietuvos vardo Tūkstantmečio jubiliejui skirtas leidinys, kuriame pateikiama 100 įspūdingiausių Lietuvos aerofotografijų.

 

2017 10 07
Bankoko univeristete įvyko "Neregėtos Lietuvos" parodos atidarymas ir autoriaus susitikimas su studentais.

2017 m. rugsėjo 7 d., Tailando prekybos rūmų universitete (University of the Thai Chamber of Commerce), drauge su ambasadore Ina Marčiulionyte įvyko "Neregėtos Lietuvos" parodos atidarymas bei autoriaus susitikimas su komunikacijos ir dizaino magistrantūros studentais.

Plačiau

2016 11 14
Centrinės Floridos Universitete (University of Central Florida, Orlando) atidaryta "Neregėtos Kubos" paroda.

Lapkričio 14 d. Centrinės Floridos Universitete (University of Central Florida, Orlando) atidaryta "Neregėtos Kubos" paroda ir pravestas paskaitų ciklas. Universiteto vadovybė maloniai nustebino autorių įteikdami padėkos dovanėlę.

Plačiau

2016 10 13
"Neregėta Lietuva" parodos atidarymas Santa Monica Art Studios (Kalifornija, JAV)

Spalio 12 d. Santa Monica Art Studios (Kalifornija, JAV) atidaryta Mariaus Jovaišos paroda "Neregėta Lietuva". Parodos atidaryme dalyvavo Šveicarijos, Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Norvegijos generaliniai konsulai, meno, literatūros, kino pasaulio atstovai, žurnalistai, amerikiečiai ir lietuviai. Tai pirmoji "Neregėtos Lietuvos" paroda JAV Vakarų pakrantėje.

Plačiau

Daugiau naujienų

Registruotiems vartotojams

Prekių krepšelis

Šiuo metu krepšelis yra tuščias

„Neregėta Lietuva“ facebook‘e
Neregėta Lietuva facebook‘e