Naujienos

2010 08 27

Lietuviai žengia i Apple iPad rinką

Leidykla „Unseen Pictures“, išleidusi fotografijų albumus „Neregėta Lietuva“, „Heavenly Belize“, „Tranquilia“, spaudos konferencijoje pristatė pirmąjį Baltijos šalyse išleistą elektroninį albumą, skirtą Apple iPad vartotojams – Heavenly Belize for iPad.

Vos tik Apple išleido iPad, Mariui Jovaišai kilo mintis jau esantį albumą „Heavenly Belize“ išleisti elektroniniu formatu. Apple iTunes parduotuvė atveria milžiniškas galimybes parduoti savo produktus pasaulinėje rinkoje. Albumo, išleisto šių metų sausio mėnesį, elektroninė versija ypatinga tuo, kad joje yra spausdintame albumo variante neįmanomų perteikti priedų: interaktyvus žemėlapis; video vizualizacija, sukurta iš nuotraukų; beliziečių sukurta daina; vaizdo medžiaga apie tai, kaip buvo sukurtas albumas; knygos pristatymas Belize; alternatyvūs kadrai.

„Mano supratimu, iPad yra revoliucinis aparatas, kuris per keletą metų labai pakeis esamą situaciją, susijusią su knygomis, jų skaitymo ir pirkimo kultūra. Kadangi Lietuvos rinkoje šie procesai bus kur kas lėtesni, o ir pati rinka ganėtinai siaura, su partneriu Elektroninės leidybos namai nusitaikėme į Ameriką. Išleistas produktas labiausiai skirtas Amerikai, nes Belizas yra gerai žinoma šalis amerikiečiams ir jie ja labai domisi. Šiuo metu Apple iTunes parduotuvėje įvedę šalies pavadinimą Belizas, pamatysite tik vieną produktą skirtą iPad – Heavenly Belize for iPad. Juolab, kai yra išleistas albumas ir turi visą medžiagą, tokiam produktui sukurti nereikia didelių investicijų, o platinimo galimybės gerokai didesnės. Žinoma, būti matomam tokioje parduotuvėje, kuri užima 99,4 % visų mobiliųjų aplikacijų pardavimų, yra didelis iššūkis“, – sakė Marius Jovaiša.

Elektroninės leidybos namų direktorius Kristijonas Mazūras pasakojo, kad jų įmonė taikomųjų programų kūrimo srityje dirba jau beveik 15 metų. Išanalizavus Apple pateikiamus faktus, matomas didelis potencialas ir visa veikla kreipiama ta kryptimi. Nors Lietuvos rinkai kurti tokius produktus įmanoma tik sulaukus finansavimo, tačiau tikimasi, kad ir čia atsiras daugiau autorių, galinčių pritaikyti savo kūrinius pasaulinei rinkai.

Albumo „Heavenly Belize“ pirmas 4 000 egzempliorių tiražas Belize jau beveik išparduotas, netrukus bus atspausdintas antras – 10 000 egzempliorių tiražas. Ateinančiais metais tikimasi parduoti apie 5 000 egzempliorių atspausdintų knygų ir apie 10 000 egzempliorių elektroninių knygų.

„Unseen pictures“ dar šiais metais planuoja išleisti unikalią knygą vaikams ir smarkiai dirba kurdami ir ruošdami leidybai albumą apie Kubą „Arriba Cuba“.

Keli faktai apie Apple:

Apple App store pardavė 3 milijardus aplikacijų per 18 mėn., ji veikia 77 šalyse, sukurta apie

225 000 aplikacijų, specialiai iPad‘ui sukurta apie 11 000 aplikacijų.

Šios dienos duomenimis, parduota per 3 mln. iPad‘ų bei 3,5 mln. iPad‘o aplikacijų.

2009-ais metais Apple sudarė 99,4 % visų mobiliųjų aplikacijų pardavimų.

Apple iTunes parduotuvės metų apyvarta 2009 m. buvo 2,4 milijardų JAV dolerių.

Vilnius, 2010 m. rugpjūčio 26 d.

 

2017 10 07
Bankoko univeristete įvyko "Neregėtos Lietuvos" parodos atidarymas ir autoriaus susitikimas su studentais.

2017 m. rugsėjo 7 d., Tailando prekybos rūmų universitete (University of the Thai Chamber of Commerce), drauge su ambasadore Ina Marčiulionyte įvyko "Neregėtos Lietuvos" parodos atidarymas bei autoriaus susitikimas su komunikacijos ir dizaino magistrantūros studentais.

Plačiau

2016 11 14
Centrinės Floridos Universitete (University of Central Florida, Orlando) atidaryta "Neregėtos Kubos" paroda.

Lapkričio 14 d. Centrinės Floridos Universitete (University of Central Florida, Orlando) atidaryta "Neregėtos Kubos" paroda ir pravestas paskaitų ciklas. Universiteto vadovybė maloniai nustebino autorių įteikdami padėkos dovanėlę.

Plačiau

2016 10 13
"Neregėta Lietuva" parodos atidarymas Santa Monica Art Studios (Kalifornija, JAV)

Spalio 12 d. Santa Monica Art Studios (Kalifornija, JAV) atidaryta Mariaus Jovaišos paroda "Neregėta Lietuva". Parodos atidaryme dalyvavo Šveicarijos, Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Norvegijos generaliniai konsulai, meno, literatūros, kino pasaulio atstovai, žurnalistai, amerikiečiai ir lietuviai. Tai pirmoji "Neregėtos Lietuvos" paroda JAV Vakarų pakrantėje.

Plačiau

Daugiau naujienų

Registruotiems vartotojams

Prekių krepšelis

Šiuo metu krepšelis yra tuščias

„Neregėta Lietuva“ facebook‘e
Neregėta Lietuva facebook‘e