Naujienos

2010 05 03

“Neregėtos Lietuvos” Tūkstantmečio ąžuolyne pasodinta dar 5000 ąžuolų

Gegužės pirmą dieną Kėdainių rajone, Pašiliuose susirinko beveik 300 svečių iš visų Lietuvos kampelių. Pernai pradėtame kurti “Neregėtos Lietuvos” Tūkstantmečio ąžuolyne jie pasodino dar 5 000 ąžuolų. Dabar ąžuolyne auga jau 6 000 medžių.

Idėja išleisti specialų Lietuvos vardo tūkstantmečiui skirtą knygą ir pasodinti Tūkstantmečio ąžuolyną kilo albumo “Neregėta Lietuva” autoriui Mariui Jovaišai. Jubiliejinis albumas „Neregėta Lietuva 2009“ ypatingas tuo, kad už kiekvieną nupirktą knygą sodinama po ąžuolą. Sklypą, lengvai pasiekiamą nuo automagistralės „Via Baltica“, Kėdainių rajone, Pašiliuose, paskyrė Generalinė miškų urėdija. Ąžuolyno teritoriją jau baigia projektuoti Kauno miškotvarkos institutas. Ilgainiui tai bus ne tik ąžuolynas, bet ir įvairių renginių vieta, ketinama įrengti pažintinį taką.

Marius Jovaiša džiaugėsi, kad šeštadienį susirinko tiek daug žmonių. Projekto autorius dėkojo įmonėms, organizacijoms ir tūkstančiams žmonių, kurie įsigijo specialų albumo leidimą, siuntė užpildytas registracijos formas. Visi žmonės, kurių ąžuolai pasodinti Tūkstantmečio ąžuolyne, bus įrašyti ąžuolyno atminimo lentose, jiems išduodamas pažymėjimas.

Šis projektas tęsis iki šių metų pabaigos, ir kitą pavasarį „Neregėtos Lietuvos“ Tūkstantmečio ąžuolynas bus baigiamas sodinti. Projekto organizatoriai kitąmet tikisi pasodinti dar bent 5000 ąžuolų – tokiu būdu tai bus didžiausias Lietuvos ąžuolynas.

Kėdainių urėdas Juozas Girinas pasveikino renginio dalyvius ir priminė, kokį svarbų vaidmenį lietuvių sąmonėje vaidina ąžuolas – stiprybės, užuovėjos ir jėgos simbolis. “Nepaprastai gražu, kad būtent ąžuolų giria mūsų vaikams ir vaikaičiams primins, kaip iškilmingai ir darbščiai Lietuva sutiko pirmąjį mūsų vardo paminėjimo Tūkstantmetį” – sakė J. Girinas.

2008 metų pradžioje pasirodęs albumas „Neregėta Lietuva“ jau išleistas 11 kalbų: lietuvių, anglų, rusų, vokiečių, ispanų, lenkų, italų, švedų, prancūzų, japonų ir kinų. Įvairiose pasaulio šalyse surengta jau 15 albumo pristatymų ir parodų. Išsamią informaciją apie albumą, ąžuolyną ir galimybę parsisiųsti pasodinimo pažymėjimą galima rasti internete – www.neregetalietuva.lt

Kėdainiai, 2010 m. gegužės 1 d.

 

2017 10 07
Bankoko univeristete įvyko "Neregėtos Lietuvos" parodos atidarymas ir autoriaus susitikimas su studentais.

2017 m. rugsėjo 7 d., Tailando prekybos rūmų universitete (University of the Thai Chamber of Commerce), drauge su ambasadore Ina Marčiulionyte įvyko "Neregėtos Lietuvos" parodos atidarymas bei autoriaus susitikimas su komunikacijos ir dizaino magistrantūros studentais.

Plačiau

2016 11 14
Centrinės Floridos Universitete (University of Central Florida, Orlando) atidaryta "Neregėtos Kubos" paroda.

Lapkričio 14 d. Centrinės Floridos Universitete (University of Central Florida, Orlando) atidaryta "Neregėtos Kubos" paroda ir pravestas paskaitų ciklas. Universiteto vadovybė maloniai nustebino autorių įteikdami padėkos dovanėlę.

Plačiau

2016 10 13
"Neregėta Lietuva" parodos atidarymas Santa Monica Art Studios (Kalifornija, JAV)

Spalio 12 d. Santa Monica Art Studios (Kalifornija, JAV) atidaryta Mariaus Jovaišos paroda "Neregėta Lietuva". Parodos atidaryme dalyvavo Šveicarijos, Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Norvegijos generaliniai konsulai, meno, literatūros, kino pasaulio atstovai, žurnalistai, amerikiečiai ir lietuviai. Tai pirmoji "Neregėtos Lietuvos" paroda JAV Vakarų pakrantėje.

Plačiau

Daugiau naujienų

Registruotiems vartotojams

Prekių krepšelis

Šiuo metu krepšelis yra tuščias

„Neregėta Lietuva“ facebook‘e
Neregėta Lietuva facebook‘e