Naujienos

2010 02 03

M. Jovaiša Belize pristatė fotografijų albumą „Heavenly Belize“

2009 m. pabaigoje išleistas albumas „Heavenly Belize“ sulaukė didelio Belizo gyventojų ir šioje šalyje besisvečiuojančių turistų susidomėjimo.

Dauguma žmonių, atvykstančių į Belizą, sutiks, kad tai – stulbinančio ir įvairialypio grožio šalis. Bet nedaugelis atvykėlių ir, tiesą sakant, mažai Belizo gyventojų turi galimybę grožėtis šia šalimi skrendančių paukščių – sakalo, fregatos ar papūgos aros – žvilgsniu. Iš tokios išskirtinės pozicijos albumo autorius Marius Jovaiša fotografavo nuotraukas savo albumui „Heavenly Belize“ (liet. „Dangiškasis Belizas“).

„Tai, kad išleidau albumą apie tokią tolimą šalį, yra atsitiktinumas. Prieš penkerius metus susipažinau su amerikiečiu pilotu Robertu Combsu. Prieš porą metų bičiulis papasakojo, kad išvyksta gyventi į Belizą. Robertas ne kartą mane kvietė atvykti, todėl pasitaikius pirmai progai nuvykau pasisvečiuoti. Turėjau galimybę paskraidyti originalios konstrukcijos labai lengvu orlaiviu, kuris buvo sukurtas „National Geographic“ veiklai Afrikoje. Po savaitės tokių skraidymų man kilo mintis išleisti albumą „Heavenly Belize“, – sako Marius Jovaiša.

„Heavenly Belize“ – tai ketvirtasis Mariaus Jovaišos fotografijų leidinys. 2006 m. jis išleido pasaulio „ramybės portretų“ albumą „Tranquilia. Ramybės šalis“; 2008 m. pradžioje išleido albumą „Neregėta Lietuva“; 2009 m. – albumą, skirtą Lietuvos vardo tūkstantmečiui paminėti, „Neregėta Lietuva 2009“.

2009 m. pradžioje prasidėję kūrybiniai naujojo albumo darbai truko lygiai metus. Marius Jovaiša apskrido visą šalį, fiksuodamas įvairius vaizdus – nuo aukštai kylančių džiunglėmis apgaubtų kalnų ir senovinių Majų miestų iki 400 metrų gylio Mėlynosios skylės Švyturio Rife.

Š. m. sausį įvyko pirmasis albumo pristatymas, kuriame dalyvavo ne tik paprasti Belizo gyventojai ir turistai, bet ir politikai bei kiti pasaulyje žinomi žmonės. Pristatinėdamas albumą autorius garsino ne tik Belizą, bet ir Lietuvą.

„Per pristatymus visų pirma pasakoju apie Lietuvą ir netikėtai atrastą ryšį, kuris sieja mus su Belizo gyventojais. 1958 m. ten buvo nuvykęs garsus lietuvių keliautojas Kazys Pakštas. Tada jam gimė mintis sukurti „atsarginę“ Lietuvą, t. y. perkelti lietuvius į Belizą, kuriame geresnės gyvenimo sąlygos. Belizą jis pavadino Dausuva. Tai buvo smagus netikėtumas, nes apie Pakšto Dausuvą sužinojau jau išleidęs savo albumą“, – pasakoja Marius Jovaiša.

Nesvarbu, ar Jūs dar nebuvote Belize, ar esate gimęs ir užaugęs čia, anksčiau niekur nepublikuotos albumo nuotraukos padės Jums pažinti šią neįprastą ir unikalią šalį.

Jau įpusėta parduoti pusė, 3 000 egzempliorių tiražu sausį prekyboje pasirodžiusio, albumo „Heavenly Belize“ vienetų.

 

2017 10 07
Bankoko univeristete įvyko "Neregėtos Lietuvos" parodos atidarymas ir autoriaus susitikimas su studentais.

2017 m. rugsėjo 7 d., Tailando prekybos rūmų universitete (University of the Thai Chamber of Commerce), drauge su ambasadore Ina Marčiulionyte įvyko "Neregėtos Lietuvos" parodos atidarymas bei autoriaus susitikimas su komunikacijos ir dizaino magistrantūros studentais.

Plačiau

2016 11 14
Centrinės Floridos Universitete (University of Central Florida, Orlando) atidaryta "Neregėtos Kubos" paroda.

Lapkričio 14 d. Centrinės Floridos Universitete (University of Central Florida, Orlando) atidaryta "Neregėtos Kubos" paroda ir pravestas paskaitų ciklas. Universiteto vadovybė maloniai nustebino autorių įteikdami padėkos dovanėlę.

Plačiau

2016 10 13
"Neregėta Lietuva" parodos atidarymas Santa Monica Art Studios (Kalifornija, JAV)

Spalio 12 d. Santa Monica Art Studios (Kalifornija, JAV) atidaryta Mariaus Jovaišos paroda "Neregėta Lietuva". Parodos atidaryme dalyvavo Šveicarijos, Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Norvegijos generaliniai konsulai, meno, literatūros, kino pasaulio atstovai, žurnalistai, amerikiečiai ir lietuviai. Tai pirmoji "Neregėtos Lietuvos" paroda JAV Vakarų pakrantėje.

Plačiau

Daugiau naujienų

Registruotiems vartotojams

Prekių krepšelis

Šiuo metu krepšelis yra tuščias

„Neregėta Lietuva“ facebook‘e
Neregėta Lietuva facebook‘e