Naujienos

2009 10 31

“Neregėtos Lietuvos” kelionė po Italiją prasidėjo Sicilijoje

Spalio 31 dieną Sicilijos sostinėje Palerme atidaryta “Neregėtos Lietuvos” paroda ir pristatytas albumo leidimas italų kalba – “Lituania Inedita”. Italija tapo penkioliktąja šalimi, po kurią keliauja “Neregėta Lietuva”.

Paroda vyksta istoriniame XII amžiaus Palermo universiteto pastate, kuriame eksponuojami žymiausi Sicilijos autorių darbai. Į renginį susirinko per du šimtus žmonių iš Palermo ir kitų Sicilijos miestų. Parodą nušvietė pagrindiniai Sicilijos laikraščiai ir vietos televizija.

Projekto autorius Marius Jovaiša džiaugėsi, kad į renginį susirinko visa Palermo šviesuomenė. “Tai – didžiulis kultūros atašė Ievos Gaižutytės ir mūsų naujojo garbės konsulo Aleksandro Palmidžiano nuopelnas. Siciliečiams Lietuva gerokai mažiau žinoma, nei Sicilija lietuviams, bet jų smalsumas smarkiai išaugo, kai jie sužinojo apie mano būsimąjį albumą “Dieviškoji Italija” – sakė fotografas, atvykęs į Siciliją ne tik atidaryti parodos, bet ir tęsti Italijos fotografavimą iš oro.

“Šios nuotraukos lyg būtų gyvos... tu tarsi skraidai kartu su jomis” – žavėjosi žinoma italų rašytoja Renata Pucci di Benisichi. Daugelis svečių išreiškė norą aplankyti Lietuvą kartu su garbės konsulo delegacija kitų metų pavasarį.

Palermo miesto Rotary klubo nariai pakvietė autorių į klubo susitikimą, norėdami daugiau sužinoti apie šio projekto kūrimo procesą bei apie ambicingą užmojį išleisti panašų albumą apie visą Italiją. Klubo nariai negailėjo aplodismentų jau padarytoms Romos bei Sicilijos nuotraukoms, Mariui Jovaišai dalino patarimus, kokias italams brangias vietas vertėtų užfiksuoti. Didžiausias Sicilijos dienraštis “La Sicilia” interviu su M.Jovaiša suintrigavo siciliečius užtikrindamas, kad po kelių metų jų laukia netikėtas siurprizas – nuostabios, su meile padarytos svetimšalio nuotraukos apie jų kraštą.

Kultūros atašė Ieva Gaižutytė džiaugėsi tokia parodos sėkme bei pabrėžė, kad tai – tik didelės kelionės pradžia, nes ”Neregėta Lietuva” kitąmet bus pristatyta ir Florencijos, Romos bei Milano publikai.

Iki Italijos, “Neregėtos Lietuvos” parodos buvo surengtos dar keturiolikoje pasaulio valstybių: nuo Australijos iki Argentinos, nuo Kanados iki Japonijos. Be italų, albumo leidimai papildyti kinų, japonų, švedų ir prancūzų kalbomis, tokiu būdu albumas jau išleistas iš viso 11 kalbų.

 

2017 10 07
Bankoko univeristete įvyko "Neregėtos Lietuvos" parodos atidarymas ir autoriaus susitikimas su studentais.

2017 m. rugsėjo 7 d., Tailando prekybos rūmų universitete (University of the Thai Chamber of Commerce), drauge su ambasadore Ina Marčiulionyte įvyko "Neregėtos Lietuvos" parodos atidarymas bei autoriaus susitikimas su komunikacijos ir dizaino magistrantūros studentais.

Plačiau

2016 11 14
Centrinės Floridos Universitete (University of Central Florida, Orlando) atidaryta "Neregėtos Kubos" paroda.

Lapkričio 14 d. Centrinės Floridos Universitete (University of Central Florida, Orlando) atidaryta "Neregėtos Kubos" paroda ir pravestas paskaitų ciklas. Universiteto vadovybė maloniai nustebino autorių įteikdami padėkos dovanėlę.

Plačiau

2016 10 13
"Neregėta Lietuva" parodos atidarymas Santa Monica Art Studios (Kalifornija, JAV)

Spalio 12 d. Santa Monica Art Studios (Kalifornija, JAV) atidaryta Mariaus Jovaišos paroda "Neregėta Lietuva". Parodos atidaryme dalyvavo Šveicarijos, Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Norvegijos generaliniai konsulai, meno, literatūros, kino pasaulio atstovai, žurnalistai, amerikiečiai ir lietuviai. Tai pirmoji "Neregėtos Lietuvos" paroda JAV Vakarų pakrantėje.

Plačiau

Daugiau naujienų

Registruotiems vartotojams

Prekių krepšelis

Šiuo metu krepšelis yra tuščias

„Neregėta Lietuva“ facebook‘e
Neregėta Lietuva facebook‘e