Naujienos

2009 10 19

Paryžiuje pristatytas prancūziškas “Neregėtos Lietuvos” leidimas

Spalio 12-17 dieną Paryžiuje veikė “Neregėtos Lietuvos” paroda ir pristatytas prancūziškas albumo leidimas.

Parodos atidarymo renginyje dalyvavo per du šimtus svečių: naujoji Lietuvos Respublikos ambasadorė Jolanta Balčiūnienė, Lietuvos atstovė UNESCO Ina Marčiulionytė, rajono merė Brigitte Kuster, Lietuvos garbės konsulai Prancūzijoje, žiniasklaidos, verslo, meno žmonės, lietuvių bendruomenės nariai.

Šventė vyko trijose skirtingose salėse. Pirmajame merijos aukšte, kurį kasdien aplanko iki trijų tūkstančių paryžiečių, eksponuojama paroda. Didžiojoje salėje vyko albumo pristatymas ir videofilmo “Marso kanjonai” demonstracija, o trečiojoje – priėmimas ir džiazo trio koncertas.

Projekto autorius Marius Jovaiša džiaugėsi, kad pirmasis prancūziškai išleisto albumo egzempliorius bus įteiktas prancūzų oro fotografijos patriarchui Yann Arthus-Bertran, kuris dėl paskutinę minutę pasikeitusios kelionės planų asmeniškai negalėjo atvykti į parodos atidarymą. “Yann Arthus-Bertran kūryba man buvo vienas iš pagrindinių įkvėpimo šaltinių” – sakė M. Jovaiša.

Ekspoziciją apžiūrėjęs turizmo agentūros vadovas D. Dubarry, pats keliasdešimt kartų aplankęs Lietuvą ir parašęs knygą apie Lietuvos ir Prancūzijos sąsajas, pakomentavo, kad atsirado dar vienas panašumas tarp šių šalių – ir apie Pancūziją, ir apie Lietuvą išleisti aukščiausios kokybės oro fotografijų albumai.

Lietuvos turizmo informacijos centro Paryžiuje vadovė Inga Lanchas pristatė “Neregėtos Lietuvos” parodos planą: “Pirmasis atidarymas vyko septynioliktame Paryžiaus rajone, kuriame įsikūrusi Lietuvos Ambasada ir turizmo informacijos centras. Iš čia paroda keliaus į kitas Paryžiaus vietas ir kitus Prancūzijos miestus”.

Iki Prancūzijos, “Neregėtos Lietuvos” parodos buvo surengtos dar dvylikoje pasaulio valstybių: nuo Australijos iki Argentinos, nuo Kanados iki Japonijos. “Šiais metais bus surengtos dar trys parodos: Vienoje, Palerme ir Stokholme” – sakė M. Jovaiša. “Be prancūzų, albumo leidimai papildyti kinų, japonų, švedų ir italų kalbomis, tokiu būdu albumas jau išleistas iš viso 11 kalbų”.

Šaltinis: Delfi TV

 

2017 10 07
Bankoko univeristete įvyko "Neregėtos Lietuvos" parodos atidarymas ir autoriaus susitikimas su studentais.

2017 m. rugsėjo 7 d., Tailando prekybos rūmų universitete (University of the Thai Chamber of Commerce), drauge su ambasadore Ina Marčiulionyte įvyko "Neregėtos Lietuvos" parodos atidarymas bei autoriaus susitikimas su komunikacijos ir dizaino magistrantūros studentais.

Plačiau

2016 11 14
Centrinės Floridos Universitete (University of Central Florida, Orlando) atidaryta "Neregėtos Kubos" paroda.

Lapkričio 14 d. Centrinės Floridos Universitete (University of Central Florida, Orlando) atidaryta "Neregėtos Kubos" paroda ir pravestas paskaitų ciklas. Universiteto vadovybė maloniai nustebino autorių įteikdami padėkos dovanėlę.

Plačiau

2016 10 13
"Neregėta Lietuva" parodos atidarymas Santa Monica Art Studios (Kalifornija, JAV)

Spalio 12 d. Santa Monica Art Studios (Kalifornija, JAV) atidaryta Mariaus Jovaišos paroda "Neregėta Lietuva". Parodos atidaryme dalyvavo Šveicarijos, Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Norvegijos generaliniai konsulai, meno, literatūros, kino pasaulio atstovai, žurnalistai, amerikiečiai ir lietuviai. Tai pirmoji "Neregėtos Lietuvos" paroda JAV Vakarų pakrantėje.

Plačiau

Daugiau naujienų

Registruotiems vartotojams

Prekių krepšelis

Šiuo metu krepšelis yra tuščias

„Neregėta Lietuva“ facebook‘e
Neregėta Lietuva facebook‘e