Naujienos

2008 03 11

Kovo 11 dieną albumas pradėjo kelionę po pasaulio šalis

Didžiausias Lietuvos kraštovaizdžio fotografijų albumas „Neregėta Lietuva“ pirmą kartą pristatytas už Lietuvos ribų. Australijoje, Melburne, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metinių proga surengtoje šventėje albumas pristatytas užsienio diplomatams, vietos valdžios atstovams ir Australijos lietuvių bendruomenės nariams.

Po albumo pristatymo Vilniuje „Neregėta Lietuva“ buvo pastebėta ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. „Sulaukiau daug kvietimų pristatyti ir parodyti albumo nuotraukas kitose pasaulio šalyse. Simboliška, kad Lietuvos grožį atskleidžianti knyga savo kelionę po pasaulį pradėjo būtent kovo 11-ąją, minint nepriklausomybės metines“, – pasakojo M. Jovaiša.

Pasak autoriaus, ruošiantis pristatyti albumą ir kitos šalyse, jį iki vasaros numatoma išleisti lenkų, rusų, vokiečių ir ispanų kalbomis.

Bendras Mariaus Jovaišos, Lietuvos generalinio garbės konsulo Andriaus Žilinsko ir Australijos lietuvių fondo rengtas „Neregėtos Lietuvos“ pristatymas vyko pačioje Melburno širdyje – Viktorijos Universiteto galerijoje. Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo minėjime dalyvavo apie 70 kviestinių svečių: Australijoje reziduojantys diplomatai iš JAV, Didžiosios Britanijos, Danijos, Austrijos, Lenkijos, Ukrainos, Melburno ir Viktorijos valstijos valdžios atstovai, menininkai, žiniasklaida, lietuvių bendruomenės nariai.

Lietuvos generalinis garbės konsulas Australijoje Andrius Žilinskas pristatymo metu kalbėjo: „Labiausiai džiugina, kad pamatę „Neregėtos Lietuvos“ nuotraukas žmonės užsidega noru kuo greičiau nuvažiuoti ir savo akimis pamatyti nuostabų Lietuvos grožį. O mums, lietuviams, tai dar kartą primena, ką privalome branginti ir kuo galime didžiuotis“.

Albumas „Neregėta Lietuva“ greitai tapo perkamiausia negrožinės literatūros knyga Lietuvoje: jau parduota beveik 8000 lietuviškų ir angliškų knygos egzempliorių - visas pirmasis tiražas, todėl ketinama išleisti daugiau šios knygos egzempliorių. Albumo nuotraukos ir iš jų sukurtas trumpas videofilmas naudojamas iškilmingiems Lietuvos pristatymams įvairių švenčių progomis.

2016 11 14
Centrinės Floridos Universitete (University of Central Florida, Orlando) atidaryta "Neregėtos Kubos" paroda.

Lapkričio 14 d. Centrinės Floridos Universitete (University of Central Florida, Orlando) atidaryta "Neregėtos Kubos" paroda ir pravestas paskaitų ciklas. Universiteto vadovybė maloniai nustebino autorių įteikdami padėkos dovanėlę.

Plačiau

2016 10 13
"Neregėta Lietuva" parodos atidarymas Santa Monica Art Studios (Kalifornija, JAV)

Spalio 12 d. Santa Monica Art Studios (Kalifornija, JAV) atidaryta Mariaus Jovaišos paroda "Neregėta Lietuva". Parodos atidaryme dalyvavo Šveicarijos, Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Norvegijos generaliniai konsulai, meno, literatūros, kino pasaulio atstovai, žurnalistai, amerikiečiai ir lietuviai. Tai pirmoji "Neregėtos Lietuvos" paroda JAV Vakarų pakrantėje.

Plačiau

2016 09 21
Kubos užsienio reikalų ministrui įteiktas Mariaus Jovaišos fotografijų albumas "Unseen Cuba"

Rugsėjo 20 dieną, Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje Niujorke dalyvaujantis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Kubos užsienio reikalų ministras Bruno Rodríguezas Parrilla pasirašė susitarimo memorandumą, skatinantį Lietuvos ir Kubos politinį dialogą ir abipusį bendradarbiavimą. Susitikimo metu Kubos užsienio reikalų ministrui įteiktas Mariaus Jovaišos fotografijų albumas Unseen Cuba.

Plačiau

Daugiau naujienų

Registruotiems vartotojams

Prekių krepšelis

Šiuo metu krepšelis yra tuščias

„Neregėta Lietuva“ facebook‘e
Neregėta Lietuva facebook‘e