Naujienos

2009 07 20

Lietuvos sėkmė Japonijoje

Pastarąsias savaites vardas „Lietuva“ Japonijoje skambėjo dažniau nei įprasta.

Liepos 19 d. vakarą Tokijo galerijoje „Hillside Forum“ įvyko Justo Dvariono atliekamos fortepijoninės muzikos vakaras „Nuo Europos klasikos iki lietuvių moderniosios muzikos“, kuriuo buvo uždaryta Mariaus Jovaišos foto paroda „Neregėta Lietuva“.

Koncerto programoje skambėjo J. S. Bacho, M. K. Čiurlionio, B. Dvariono ir S. Prokofjevo kūriniai. Įžanginiuose komentaruose muzikas trumpai nusakė Lietuvos ir Europos muzikos kultūrų sąsajas, plačiau apibūdino svarbiausius lietuvių kompozitorių M. K. Čiurlionio ir B. Dvariono kūrybos bruožus. Pianistas pažymėjo, kad groti lietuvių muziką japonų auditorijai Lietuvos vaizdų apsuptyje, yra ypatingas, džiugus jausmas – tarsi buvimas tuo pačiu metu ir Japonijoje, ir Lietuvoje. Koncerto klausėsi virš šimto svečių.

Mindaugo Karūnavimo dieną - liepos šeštąją atidaryta ir dvi savaites prestižinėje meno galerijoje „Hillside Forum“ veikusi paroda „Neregėta Lietuva“ sutraukė apie tūkstantį lankytojų, parodą nušvietė keturi didžiausi Japonijos dienraščiai.

Galerijos kuratorė Midori Tsuboi pažymėjo, kad toks susidomėjimas yra neįprastas, nes Tokijas perpildytas kultūros įvykių bei renginių. Lankytojai atvyko ne tik iš Tokijo, bet ir aplinkinių prefektūrų. Apžiūrėję didelio formato Lietuvos fotografijas, paprastai santūrūs japonai neslėpė susižavėjimo ir noro savo akimis pamatyti mūsų šalį. Dalis lankytojų organizatoriams pasakojo apie savo ryšius su Lietuva. Ekspoziciją aplankęs poetas, pasaulinės haiku asociacijos prezidentas Ban‘ya Natsuishi (Banja Nacuiši), įkvėptas Baltijos jūros nuotraukų, sukūrė trieilį, kurį į lietuvių kalbą išvertė poetas Kornelijus Platelis: „Šaknys žolių nuo ilgo smėlio liežuvio svyra į jūrą“.

Kartu su šeima Japonijoje viešintis M. Jovaiša, susitiko su parodą padėjusiomis surengti organizacijomis, įteikė foto albumus stambių verslo, kultūros paramos fondų ir meno asociacijų vadovams. Tokijo universitete M. Jovaiša ir Lietuvos ambasados kultūros atašė G. Žukauskienė skaitė paskaitą apie Lietuvos dvasią ir įvaizdį.

Projekto „Neregėta Lietuva“ organizatorius M. Jovaiša sakė: „Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad sulaukėme tiek daug japonų dėmesio, kad žiniasklaida per tas dvi savaites plačiai nušvietė parodą, ir kartu su pranešimais apie Prezidentės Dalios Grybauskaitės inauguraciją Lietuvos vardas buvo taip dažnai minimas“.

Parodos ir jos metu vykusių renginių populiarumą bei reikšmę skleidžiant žinią apie Lietuvą įvertino ir Europos šalių diplomatai.

Rugpjūčio mėnesį „Neregėta Lietuva“ persikels į Mijazakį, kur vyks Lietuvos festivalis, dalyvaujant Rūtos ir Zbignevo Ibelhauptų fortepijoniniam duetui, vėliau – į Kudži miestą, šiemet švenčiantį giminystės su Klaipėda dvidešimtmetį, o 2010 metais – į Saporo ir kitus Japonijos regionus.

 

2017 10 07
Bankoko univeristete įvyko "Neregėtos Lietuvos" parodos atidarymas ir autoriaus susitikimas su studentais.

2017 m. rugsėjo 7 d., Tailando prekybos rūmų universitete (University of the Thai Chamber of Commerce), drauge su ambasadore Ina Marčiulionyte įvyko "Neregėtos Lietuvos" parodos atidarymas bei autoriaus susitikimas su komunikacijos ir dizaino magistrantūros studentais.

Plačiau

2016 11 14
Centrinės Floridos Universitete (University of Central Florida, Orlando) atidaryta "Neregėtos Kubos" paroda.

Lapkričio 14 d. Centrinės Floridos Universitete (University of Central Florida, Orlando) atidaryta "Neregėtos Kubos" paroda ir pravestas paskaitų ciklas. Universiteto vadovybė maloniai nustebino autorių įteikdami padėkos dovanėlę.

Plačiau

2016 10 13
"Neregėta Lietuva" parodos atidarymas Santa Monica Art Studios (Kalifornija, JAV)

Spalio 12 d. Santa Monica Art Studios (Kalifornija, JAV) atidaryta Mariaus Jovaišos paroda "Neregėta Lietuva". Parodos atidaryme dalyvavo Šveicarijos, Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Norvegijos generaliniai konsulai, meno, literatūros, kino pasaulio atstovai, žurnalistai, amerikiečiai ir lietuviai. Tai pirmoji "Neregėtos Lietuvos" paroda JAV Vakarų pakrantėje.

Plačiau

Daugiau naujienų

Registruotiems vartotojams

Prekių krepšelis

Šiuo metu krepšelis yra tuščias

„Neregėta Lietuva“ facebook‘e
Neregėta Lietuva facebook‘e