Naujienos

2009 07 06

“Neregėta Lietuva” pradėjo kelionę po Japoniją

Liepos 6 dieną, minėdama karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną ir Lietuvos tūkstantmečio jubiliejų, Tokijo galerijoje „Hillside Forum“ Lietuvos ambasada Japonijoje surengė priėmimą, skirtą Mariaus Jovaišos fotografijų parodos „Neregėta Lietuva“ atidarymui.

Priėmime dalyvavo per du šimtus svečių: Japonijos Aukštųjų rūmų prezidentas Sacukis Eda (Satsuki Eda), viceprezidentė Akiko Santo, Užsienio reikalų ministras, Japonijos ir Lietuvos parlamentinės draugystės grupės pirmininkas Hirofumis Nakasonė (Hirofumi Nakasone), parlamento ir kitų vyriausybės institucijų nariai, verslo ir kultūros sluoksnių, žiniasklaidos atstovai, Japonijos lietuviai.

Renginio pradžioje Lietuvos ir Japonijos valstybių himnus giedojo Kunitačio muzikos akademijos gimnazijos choras, kovo mėnesį viešėjęs Lietuvoje.

Tardamas sveikinimo žodį, Lietuvos Ambasadorius Dainius Kamaitis pabrėžė, kad Lietuvą ir Japoniją sieja artima draugystė, o 2012 metais bus minima devyniasdešimties metų diplomatinių santykių sukaktis. Užsienio reikalų ministras Hirofumis Nakasonė apžvelgė svarbiausias šalių bendradarbiavimo sritis, išskirdamas japonų civilių dalyvavimą Lietuvos vadovaujamoje provincijos atkūrimo grupėje Čagčarane, koordinuojant paramos Afganistanui projektus. Ministras pasveikino Lietuvą, švenčiančią tūkstantmetį ir Vilnių – Europos kultūros sostinę, ir išreiškė įsitikinimą, kad Japonija ir Lietuva turi puikias perspektyvas plėtoti dvišalius santykius.

Projekto autorius Marius Jovaiša sakė: „Paroda Tokijuje – jau dvyliktasis didelis „Neregėtos Lietuvos“ pristatymas pasaulyje. Didžiuojuosi, kad pavyko organizuoti renginį tokioje įspūdingoje, prestižinėje galerijoje. Akivaizdu, kad mažutė Lietuva gali būti įdomi pasaulio žmonėms savo unikalia gamta, istorija, kultūra. Pristatydami kultūros ir meno projektus, turime puikias galimybes atkreipti ir verslininkų susidomėjimą, skatinti naudingus ryšius, atverti duris į Lietuvą.“ Kultūros atašė Gabija Žukauskienė džiaugėsi, kad „Neregėta Lietuva“ sukėlė didelį susidomėjimą tiek tarp Lietuvą jau pažįstančių M.K. Čiurlionio ir J. Meko gerbėjų, tiek tarp tų, kurie apie mūsų šalį iki šiol beveik nebuvo girdėję.

„Neregėtos Lietuvos“ paroda Tokijuje veiks tris savaites. Vėliau ji persikels į Mijadzakį ir tęs kelionę po kitus Japonijos miestus. Šią savaitę dar vyks keli albumo pristatymai menininkų bendruomenei, žiniasklaidai, seminaras ir paskaita Tokijo Universitete.

Šaltinis: Delfi TV

 

2017 10 07
Bankoko univeristete įvyko "Neregėtos Lietuvos" parodos atidarymas ir autoriaus susitikimas su studentais.

2017 m. rugsėjo 7 d., Tailando prekybos rūmų universitete (University of the Thai Chamber of Commerce), drauge su ambasadore Ina Marčiulionyte įvyko "Neregėtos Lietuvos" parodos atidarymas bei autoriaus susitikimas su komunikacijos ir dizaino magistrantūros studentais.

Plačiau

2016 11 14
Centrinės Floridos Universitete (University of Central Florida, Orlando) atidaryta "Neregėtos Kubos" paroda.

Lapkričio 14 d. Centrinės Floridos Universitete (University of Central Florida, Orlando) atidaryta "Neregėtos Kubos" paroda ir pravestas paskaitų ciklas. Universiteto vadovybė maloniai nustebino autorių įteikdami padėkos dovanėlę.

Plačiau

2016 10 13
"Neregėta Lietuva" parodos atidarymas Santa Monica Art Studios (Kalifornija, JAV)

Spalio 12 d. Santa Monica Art Studios (Kalifornija, JAV) atidaryta Mariaus Jovaišos paroda "Neregėta Lietuva". Parodos atidaryme dalyvavo Šveicarijos, Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Norvegijos generaliniai konsulai, meno, literatūros, kino pasaulio atstovai, žurnalistai, amerikiečiai ir lietuviai. Tai pirmoji "Neregėtos Lietuvos" paroda JAV Vakarų pakrantėje.

Plačiau

Daugiau naujienų

Registruotiems vartotojams

Prekių krepšelis

Šiuo metu krepšelis yra tuščias

„Neregėta Lietuva“ facebook‘e
Neregėta Lietuva facebook‘e