Naujienos

2009 05 21

Budapešte atidaryta “Neregėtos Lietuvos” paroda Vengrijoje

Gegužės 20 dieną Budapešte Budos senamiestyje prie Karalių rūmų įsikūrusio Nacionalinio šokio teatro galerijoje atidaryta “Neregėtos Lietuvos” paroda, skirta Lietuvos Tūkstantmečiui pažymėti.

Parodą atidarė Lietuvos Respublikos laikinoji reikalų patikėtinė Vengrijoje Vilma Dambrauskienė. „Per 1000 metų Lietuva ir Vengrija turėjo daug bendro. Beveik vienu metu kankinio mirtimi mirė Šv. Brunonas ir Šv. Gelertas, Lietuva ir Vengrija ilgą laiką buvo tampriai susijusios savo valdančiųjų dinastijų dėka. Dvi mažos tautos – lietuviai ir vengrai, išgyveno daug istorijos negandų, tačiau sugebėjo išsaugoti savo unikalią kultūrą, kalbą, papročius. Mariaus Jovaišos paroda – tai ne tik proga vengrams dar kartą atrasti Lietuvos natūralų grožį ir unikalumą, bet kartu tai ir kvietimas apsilankyti Lietuvoje, kur Vilniui, šiais metais tapus Europos kultūros sostine vyksta daug įdomių ir įspūdingų renginių, - savo kalboje sakė Vilma Dambrauskienė.

Garsus lietuvių keliautojas, poetas ir fotografas Paulius Normantas, ką tik grįžęs į Vengriją iš penkis mėnesius trukusios kelionės po Indiją ir Nepalą, įžangos kalboje “Neregėtos Lietuvos” nuotraukas pavadino “meteoritu, įsiveržusiu į Lietuvos ir pasaulio fotografijos horizontus”.

Albumo ir parodos autorius Marius Jovaiša sakė: “Tęsiame tradiciją rengti parodas netradicinėse erdvėse, tikimės, kad per tą mėnesį, kurį čia veiks paroda, ne vienas tūkstantis Šokio teatro lankytojų prieš spektaklius apžiūrės Lietuvos nuotraukas. Šokis ir fotografija artimi tuo, kad jiems suprasti nereikalingi žodžiai – tai universali, visame pasaulyje suprantama kalba.”

Atidaryme dalyvavusi garsi Vengrijos liaudies dainų dainininkė Marta Sebestyen palygino fotografiją su tradicinėmis liaudies dainomis, kurioms suprasti nebūtina suvokti žodžių reikšmės – svarbu emocija, melodija, kompozicija.

Parodos atidaryme dalyvavo Budapešte reziduojančio užsienio valstybių diplomatinio korpuso, Vengrijos valstybinių institucijų ir nevyriausybinių organizacijų, žiniasklaidos priemonių atstovai, Vengrijos lietuvių bendruomenės nariai, Budapešto menininkai. Renginį filmavo Vengrijos DUNA TV.

Paroda Budapešte – jau vienuoliktoji “Neregėtos Lietuvos” kelionėje per pasaulį. Kita paroda bus atidaroma Japonijoje, Tokijuje liepos 6 dieną. Iki šių metų rudens albumas bus išleistas dar penkiomis kalbomis: švedų, italų, japonų, kinų ir prancūzų.

 

2017 10 07
Bankoko univeristete įvyko "Neregėtos Lietuvos" parodos atidarymas ir autoriaus susitikimas su studentais.

2017 m. rugsėjo 7 d., Tailando prekybos rūmų universitete (University of the Thai Chamber of Commerce), drauge su ambasadore Ina Marčiulionyte įvyko "Neregėtos Lietuvos" parodos atidarymas bei autoriaus susitikimas su komunikacijos ir dizaino magistrantūros studentais.

Plačiau

2016 11 14
Centrinės Floridos Universitete (University of Central Florida, Orlando) atidaryta "Neregėtos Kubos" paroda.

Lapkričio 14 d. Centrinės Floridos Universitete (University of Central Florida, Orlando) atidaryta "Neregėtos Kubos" paroda ir pravestas paskaitų ciklas. Universiteto vadovybė maloniai nustebino autorių įteikdami padėkos dovanėlę.

Plačiau

2016 10 13
"Neregėta Lietuva" parodos atidarymas Santa Monica Art Studios (Kalifornija, JAV)

Spalio 12 d. Santa Monica Art Studios (Kalifornija, JAV) atidaryta Mariaus Jovaišos paroda "Neregėta Lietuva". Parodos atidaryme dalyvavo Šveicarijos, Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Norvegijos generaliniai konsulai, meno, literatūros, kino pasaulio atstovai, žurnalistai, amerikiečiai ir lietuviai. Tai pirmoji "Neregėtos Lietuvos" paroda JAV Vakarų pakrantėje.

Plačiau

Daugiau naujienų

Registruotiems vartotojams

Prekių krepšelis

Šiuo metu krepšelis yra tuščias

„Neregėta Lietuva“ facebook‘e
Neregėta Lietuva facebook‘e