Naujienos

2009 05 04

Atidarytas “Neregėtos Lietuvos” Tūkstantmečio ąžuolynas

Dalyvaujant Lietuvos Respublikos Prezidentui Valdui Adamkui, Aplinkos ministrui Gediminui Kazlauskui, generaliniam miškų urėdui Benjaminui Sakalauskui ir kitiems garbiems svečiams, pasodintas pirmasis tūkstantis ąžuolų ir pradėtas kurti “Neregėtos Lietuvos” Tūkstantmečio ąžuolynas.

Marius Jovaiša, albumo “Neregėta Lietuva” autorius ir ąžuolyno sukūrimo iniciatorius, sakė: “Idėja pakviesti visus Lietuvos žmones prisidėti prie Lietuvos vardo Tūkstantmečio paminėjimo kilo dar pernai metų vasarą, kai pamatėme koks populiarus tapo albumas “Neregėta Lietuva” – norėjosi “įkinkyti” tą populiarumą prasmingam Tūkstantmečio paminėjimui. Šiemet išleidome specialų leidimą “Neregėta Lietuva 2009”, kuris ypatingas tuo, kad už kiekvieną nupirktą knygą šiame ąžuolyne bus pasodinta po ąžuolą.”

Išspausdinta 50 000 šio jubiliejinio leidimo egzempliorių. Kiekvieną pavasarį bus pasodinama tiek ąžuolų, kiek knygų bus nupirkta tais metais – tol, kol ąžuolyne iškils 50 000 medžių. Kiekvienoje knygoje yra unikalus numeris ir registracijos forma, kurią prašoma užpildyti ir atsiųsti organizatoriams. Perkantys knygą internetu registruojami automatiškai. Nuo kiekvienos parduotos knygos 50 litų skiriama ąžuolyno projektavimui, medelių pirkimui, sodinimo ir priežiūros darbams. Ąžuolynas bus suskirstytas į sektorius, prie kiekvieno sektoriaus atminimo lentose bus įrašyti visi žmonės, kurių ąžuolai ten pasodinti. Nors ąžuolynas tik pradėtas kurti, organizatoriai jau pagamino pirmąją nerūdijančio plieno plokštę, kurioje iškalta per 500 vardų.

50 hektarų sklypą šalia Kėdainių paskyrė Generalinė miškų urėdija. Generalinis urėdas Benjaminas Sakalauskas sakė: “Ieškojome vietos, kuri būtų nesunkiai privažiuojama, pakankamai didelė šiam milžiniškam sumanymui, o svarbiausia – tinkama ąžuolams, nes jie yra lepūs medžiai, ne kiekvienas dirvožemis jiems priimtinas. Kėdainiuose auga daugiausia Lietuvos ąžuolų, čia jiems tinkamiausia dirva.” B. Sakalauskas prisipažino iš pradžių netikėjęs, kad tokio dydžio ąžuolynas gali būti įveistas privačiomis lėšomis.

Ąžuolyno teritoriją projektuoja Kauno miškotvarkos institutas. Numatoma, kad tai bus ne tik didžiausias Lietuvos ąžuolynas, bet ir vieta įvairiems renginiams, čia ilgainiui bus įrengtas pažintinis takas. Ąžuolynas kuriamas ne plyname lauke, o buvusiame išdžiūvusiame, sunykusiame uosyne, kuris valomas išsaugant visus sveikus, vertingus medžius.

Lietuvos Aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas atkreipė publikos dėmesį į tai, kad “albumas “Neregėta Lietuva” yra ir medžių augintojas”, ir išreiškė viltį, “kad Ąžuolyno projektas įtrauks visą Lietuvą į neregėto mąsto ekologinį judėjimą, paskatins žmones daugiau dėmesio skirti sveikai aplinkai ir gyvenimo būdui.”

Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus, Tūkstantmečio leidimui “Neregėta Lietuva 2009” parašęs pratarmę, džiaugėsi, kad gausėja privačių ir visuomeninių iniciatyvų, kad daug Lietuvos žmonių aktyviai įsitraukia į Tūkstantmečio minėjimą. “Be galo smagu matyti, kaip naujam gyvenimui prikeliamas sunykęs apleistas miškas, kaip stropiai išsaugojami vertingi seni ąžuolai, kaip sumaniai formuojamas naujas parkas ir miškas. Tikiu, kad ilgainiui ši vieta taps dar vienu traukos centru tiek lietuviams, tiek mūsų svečiams. Manau, kad “Neregėtos Lietuvos” ąžuolyno kūrimas yra reikšmingiausias Lietuvos vardo Tūkstantmečio minėjimo darbas”.

2008 metų pradžioje pasirodęs albumas “Neregėta Lietuva” jau išleistas anglų, rusų, vokiečių, ispanų, lenkų kalbomis. Iki rudens pasirodys leidimai kinų, japonų, švedų, italų ir prancūzų kalbomis. Įvairiose pasaulio šalyse surengta jau 10 albumo pristatymų ir parodų.

Kėdainiai, 2009 m. gegužės 4 diena

Šaltinis: Delfi TV

 

2017 10 07
Bankoko univeristete įvyko "Neregėtos Lietuvos" parodos atidarymas ir autoriaus susitikimas su studentais.

2017 m. rugsėjo 7 d., Tailando prekybos rūmų universitete (University of the Thai Chamber of Commerce), drauge su ambasadore Ina Marčiulionyte įvyko "Neregėtos Lietuvos" parodos atidarymas bei autoriaus susitikimas su komunikacijos ir dizaino magistrantūros studentais.

Plačiau

2016 11 14
Centrinės Floridos Universitete (University of Central Florida, Orlando) atidaryta "Neregėtos Kubos" paroda.

Lapkričio 14 d. Centrinės Floridos Universitete (University of Central Florida, Orlando) atidaryta "Neregėtos Kubos" paroda ir pravestas paskaitų ciklas. Universiteto vadovybė maloniai nustebino autorių įteikdami padėkos dovanėlę.

Plačiau

2016 10 13
"Neregėta Lietuva" parodos atidarymas Santa Monica Art Studios (Kalifornija, JAV)

Spalio 12 d. Santa Monica Art Studios (Kalifornija, JAV) atidaryta Mariaus Jovaišos paroda "Neregėta Lietuva". Parodos atidaryme dalyvavo Šveicarijos, Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Norvegijos generaliniai konsulai, meno, literatūros, kino pasaulio atstovai, žurnalistai, amerikiečiai ir lietuviai. Tai pirmoji "Neregėtos Lietuvos" paroda JAV Vakarų pakrantėje.

Plačiau

Daugiau naujienų

Registruotiems vartotojams

Prekių krepšelis

Šiuo metu krepšelis yra tuščias

„Neregėta Lietuva“ facebook‘e
Neregėta Lietuva facebook‘e