Naujienos

2008 01 15

Pristatytas Lietuvos fotografijų albumas „Neregėta Lietuva“

2008 m. sausio 15 d., įvyko Mariaus Jovaišos Lietuvos kraštovaizdžio fotografijų iš paukščio skrydžio albumo „Neregėta Lietuva“ pristatymas.

„Neregėta Lietuva“ – didžiausias ir brangiausias aerofotografijos leidinys skirtas Lietuvos kraštovaizdžio įamžinimui. Knygą sudaro daugiau nei 250 itin aukštos kokybės didelio formato fotografijų su vietų ir objektų aprašymais, autoriaus komentarai ir pasakojimas apie projekto įgyvendinimo detales. Patys gražiausi vaizdai buvo atrinkti iš beveik 20 tūkstančių kadrų. Tai analogų Lietuvoje neturintis, fotografijų iš paukščio skrydžio albumas. Marius Jovaiša tiki, kad knyga turės didelės reikšmės Lietuvos įvaizdžio formavimui ir tautinio pasididžiavimo jausmo skatinimui. Pirmą knygos egzempliorių 2007 m. gruodžio 28 d. autorius įteikė Lietuvos Respublikos Prezidentui Valdui Adamkui.

„Didžiuojuosi, kad gyvenu tokioje gražioje šalyje, ir norėčiau perduoti šį jausmą savo tautiečiams, svečiams ir visiems pasaulio žmonėms, kurie pamatę šią knygą, galbūt nuspręs atvažiuoti ir Lietuvą pamatyti savo akimis.” – sako Marius Jovaiša.

„Neregėta Lietuva“ – tai antras Mariaus Jovaišos fotografijų leidinys. 2006 metais jis išleido pasaulio „ramybės portretų“ albumą „Tranquilia. Ramybės šalis“. „Mintyse gretindamas Lietuvos vaizdus su gražiausiomis pasaulio vietomis supratau, kad mūsų šalies kraštovaizdis tiek pat įspūdingas, kiek ir egzotiškiausi žemės kampeliai.“ Apie idėją išleisti knygą skirtą Lietuvai pasakojo Marius Jovaiša. 2007 metų pradžioje jis ryžosi apskristi Lietuvą ir įamžinti jos grožį.

Naudojant aukščiausios kokybės foto techniką, remiantis vertingais aviacijos, geografijos, etnologijos, fotografijos ir menotyros ekspertų patarimais, knyga tapo vertinga daugeliu aspektų.

Nuotraukos buvo daromos tuo metu aukščiausios skiriamosios gebos fotoaparatu „Hasselblad H3D-39”. Skrydžiams buvo naudojamos 6 skirtingos aerofotografijos priemonės (nuo motorinės skraidyklės iki malūnsparnio). Nuo projekto įgyvendinimo pradžios buvo padaryta 19 500 kadrų, nuskrista 7 500 kilometrų, ore praleistos 88 valandos, visa tai buvo kruopščiai fiksuojama ir aprašoma. Dabar Marius Jovaiša juokauja – „neliko nevieno Lietuvos kampelio, kurio nerastum tarp daugybės skrydžių metu padarytų nuotraukų.“ Visų aukštos kokybės skaitmeninių vaizdų talpa – 7 terabaitai (toks informacijos kiekis užimtų apie 1750 DVD diskų).

Bendradarbiaujant su Andriumi Mamontovu, kartu su knyga, pristatytas dainos „Marso Kanjonai“ video klipas, sukurtas iš skaitmeniniu būdu apdorotų judančių vaizdų. Pirmą kartą Lietuvos kino teartuose bus rodoma „Neregėtos Lietuvos“ reklama įrašyta į tikrą kino juostą ir įgarsinta „Dolby Digital“ garsu.

Prekyboje jau pasirodė 4000 albumo „Neregėta Lietuva“ egzempliorių lietuvių kalba ir tiek pat išverstų į anglų kalbą.

 

2017 10 07
Bankoko univeristete įvyko "Neregėtos Lietuvos" parodos atidarymas ir autoriaus susitikimas su studentais.

2017 m. rugsėjo 7 d., Tailando prekybos rūmų universitete (University of the Thai Chamber of Commerce), drauge su ambasadore Ina Marčiulionyte įvyko "Neregėtos Lietuvos" parodos atidarymas bei autoriaus susitikimas su komunikacijos ir dizaino magistrantūros studentais.

Plačiau

2016 11 14
Centrinės Floridos Universitete (University of Central Florida, Orlando) atidaryta "Neregėtos Kubos" paroda.

Lapkričio 14 d. Centrinės Floridos Universitete (University of Central Florida, Orlando) atidaryta "Neregėtos Kubos" paroda ir pravestas paskaitų ciklas. Universiteto vadovybė maloniai nustebino autorių įteikdami padėkos dovanėlę.

Plačiau

2016 10 13
"Neregėta Lietuva" parodos atidarymas Santa Monica Art Studios (Kalifornija, JAV)

Spalio 12 d. Santa Monica Art Studios (Kalifornija, JAV) atidaryta Mariaus Jovaišos paroda "Neregėta Lietuva". Parodos atidaryme dalyvavo Šveicarijos, Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Norvegijos generaliniai konsulai, meno, literatūros, kino pasaulio atstovai, žurnalistai, amerikiečiai ir lietuviai. Tai pirmoji "Neregėtos Lietuvos" paroda JAV Vakarų pakrantėje.

Plačiau

Daugiau naujienų

Registruotiems vartotojams

Prekių krepšelis

Šiuo metu krepšelis yra tuščias

„Neregėta Lietuva“ facebook‘e
Neregėta Lietuva facebook‘e