„Neregėta Lietuva 2009“ – knyga, iš kurios išaugs ąžuolas!

UNESCO generalinis direktorius

UNESCO generalinis direktorius

Šiuo metu, kai mūsų planetai kyla gausybė gamtos ir žmogaus sukurtų iššūkių, UNESCO džiaugsmingai sutinka sumanymus, skatinančius pažinti ir išsaugoti pasaulio kultūros bei gamtos paveldą. Šis fotografijų albumas yra vienas iš tokių projektų.

Albumo puslapius puošia neįtikėtinos aerofotografijos, kurios padės skaitytojams atrasti unikalų Lietuvos kultūros ir gamtos lobyną.
Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą yra įtrauktos tokios įvairiapusės ir išskirtinės vietovės, kaip istorinis Vilniaus senamiestis, Kuršių nerija, Kernavės archeologinė vietovė, Struvės geodezinis lankas. Tačiau turime nepamiršti, kad UNESCO, pasaulio paveldo sąraše esantys objektai priklauso viso pasaulio žmonėms, nesvarbu, kurioje šalyje jie yra. Todėl UNESCO yra įsitikinusi, kad šių objektų išsaugojimas yra visų mūsų bendras rūpestis.

Ir šiose vietovėse, ir įspūdinguose leidinyje užfiksuotuose kraštovaizdžiuose gausu įvairių gyvų tradicijų, neatsiejamų nuo gamtinės aplinkos, kuri jas išsaugojo, praturtino ir perdavė iš kartos į kartą. Kaip neįkainojamas ir nepamainomas gyvensenos, tapatybės, poilsio ir kūrybiškumo šaltinis, šis paveldas yra viena iš gyvybiškai svarbių sudedamųjų dalių tos kultūrinės įvairovės, kurią išsaugoti UNESCO siekia visame pasaulyje.

Aš tikiuosi, kad šis įkvepiantis leidinys paskatins plačiąją visuomenę geriau suprasti, labiau vertinti ir puoselėti išskirtinį Lietuvos gamtos grožį, paveldą ir kartu paakins išsaugoti šias neįkainojamas vertybes ateities kartoms.


Koičiro Matsura
UNESCO generalinis direktorius

Registruotiems vartotojams

Prekių krepšelis

Šiuo metu krepšelis yra tuščias

„Neregėta Lietuva“ facebook‘e
Neregėta Lietuva facebook‘e